Başlangıç > Proje Yönetimi > PMP Olmak Size Ne Kazandırır!!!

PMP Olmak Size Ne Kazandırır!!!

indir

PMP sertifikası sahibi olanlar, her sektörde projeleri yürütüp, liderlik yapabilirler. PMP sertifikası eğitimleri sadece metodolojik proje yönetimi eğitimlerini içermez. Proje liderliği yapabilmeniz için gerekli özellikleri de size kazandırır. Projeleri yöneteceğiniz zaman yada bir parçası olduğunuzda, uzman kişi olarak önemli noktalarda fikri sorulan, tavsiye alınan kişi konumuna yükselirsiniz.

Artık kurum ve kuruluşlar, gelecekleri için önemli fikirleri projeye dönüştürmekte ve stratejik çalışmalar yapmakta. Bu çalışmalar süresince firma içerisinden ve dışından bir çok kişi ile irtibat halinde bulunup farklı diyaloglara girme ihtimaliniz yüksek. PMP sertifikası olan yöneticiler sponsor , taşeron ve ekip ile proje ile ilgili ortak dil oluşturabilir.

Proje yöneticiliği artık dünya genelinde kabul görmüş, en çok kazanan meslekler arasındadır. Türkiye de son zamanlarda popüler olmaya başlayan proje yöneticiliği, iş görüşmelerinde sizin için güçlü bir referans olup, kariyer basamaklarını hızla tırmanmanızı sağlayan faktörler arasındadır. PMP sertifikasına sahip olan kişinin 10 bilgi alanına(entegrasyon,kapsam, zaman,kalite,maliyet, insan kaynakları, paydaş, kalite,iletişim,risk) ve 5 sürece(başlama,planlama,uygulama,gözlem,kontrol) hakim olduğu kabul edilir.

PMP unvanı sosyal mecralarda ve gündelik yaşantınızda size değer katacaktır. Linkedin, facebook, twitter vb. sosyal mecralardaki grup ve tartışmalara katılarak fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi yazabilir/paylaşabilirsiniz. PMP sertifikası sahibi olmak kariyer hayatınız için önemli bir statü sağlar.

PMP sertifikası gerçek hayatta, yöneteceğiniz projelerde karşılaşacağınız sorunların yönetimi için gerekli disipline ve bilgiye sahip olduğunuzun göstergesidir. Sadece sorunlar değil, yaşayacağınız her hangi bir tecrübeyi de PMP eğitimlerinde bulabilirsiniz. Bunlardan biriside uyum sürücedir. Proje yöneticisi olarak şirketlerden bağımsız olarak çalışabileceğiniz gibi, bir firmanın tüm stratejik projelerinden de sorumlu olabilirsiniz. Eğitimler sayesinde farklı firmaların farklı kültürlerine ve farklı tipteki projelerin doğasına adapte olma süreciniz hızlanır.

PMP sertifikası proje yönetim tekniklerini, liderlik özelliklerini ve yaşayacağınız tecrübeleri yorumlama disiplini olarak ifade edilebilir. Bu sertifikasyon programı sayesinde sektörünüzdeki diğer adaylardan her zaman bir adım önde olacaksınız.

PMP Sertifika eğitimi size her zaman vizyon katıp olaylara bakış açınızı geliştirir. Kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanmak ve projelerinizi daha etkili yönetip yüksek başarı oranı yakalamak istiyorsanız PMP sertifikası ve proje yönetimi eğitimlerini düşünmeniz gerekir.

Bu yazı:projeegitimmerkezi.com sitesinden alıntıdır.

Reklamlar
Kategoriler:Proje Yönetimi Etiketler:
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: