Başlangıç > Medya > Facebook Günde 14 Defa Kontrol Ediliyor!

Facebook Günde 14 Defa Kontrol Ediliyor!

Sosyal ağların aplikasyonlar aracılığıyla mobil cihazlara entegre olmasından sonra, sosyal ağlardan bir an olsun kopmak istemeyen kullanıcılara her an ve heryerde erişim imkanı doğdu. Geçtiğimiz Mart ayında International Data Corporation (IDC) tarafından Facebook adına yapılan araştırmanın sonuçlarına göre; 18-44 yaş arası ABD’li kullanıcılar, gün doğumundan batımına kadar mobilitenin avantajlarından yararlanıyorlar.

Akıllı telefonlar, günün her anında önemli bir yere sahip. Öyle ki; araştırmaya katılan akıllı telefon kullanıcılarının %62’si sabah uyanır uyanmaz, %79’u ise uyandıktan 15 dakika içinde cep telefonlarını kontrol ediyor. Bu oranlar gençlerde ise çok daha yüksek; 18-24 yaş arası her 4 kullanıcıdan 3’ü uyanır uyanmaz, her 10 kullanıcıdan 9’u ise uyandıktan 15 dakika içinde cep telefonlarını ellerine alıyorlar.

Araştırma sonuçlarına göre akıllı telefon kullanıcılarının Facebook kullanımlarına bakıldığında ise, mobil cihazlarından günde ortalama 14 defa Facebook’u ziyaret ettiklerini ve günde toplam yarım saat vakit geçirdikleri görülüyor. Facebook üzerinde gerçekleştirilen aktivitelerde ise “newsfeed” yani haber kaynağını kontrol etmek başı çekiyor ve günde 7 defa (günde ort. 16,4 dk) olarak gerçekleştiriyor.

Mobil cihazlardan Facebook üzerinde gerçekleştirilen diğer aktiviteler ise mesajlaşmak ve durumunu ileti veya fotoğrafla güncellemek. Günde ortalama 4 defa (9,5 dk) mesaj kutusu kontrol edilirken; 2,7 defa durum güncellemesi (6,6 dk) yapılıyor.

Kaynak: eMarketer

Reklamlar
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: