Başlangıç > Özgeçmiş Üzerine > Görsel Cv Hazırlamak için 4 Online Araç

Görsel Cv Hazırlamak için 4 Online Araç

İş hayatı için artık yazısal özgeçmiş yerine infografik olan görsel(tablo ve şemalarla) özgeçmişler tercih ediliyor. Online CV oluşturma yaygınlaşma sürecinde; tasarımcı ve grafiker olmadan görsel CV tasarlamak ilk başta zor görünüyordu. Bu zorluğu güzel tasarımlar yapan Online İnfografik CV araçları kolaylaştırdı. Artık siz de aşağıdaki araçları kullanarak güzel bir infografik bir Cv sahibi olunabilir:

1-Resume Up:ResumeUP ile Metin CV leri görsel şölene çevirebilirsiniz. Sloganı: Görselliğe önem ver, Kendini göster. Facebook ve Linkedin hesabınızla bağlanıp Cv’nizi hazırlayabilir ve tasarlayabilirsiniz.

Ayrıca hazırlanan CV, PDF veya PNG formatında da indirilebiliyor. ResumeUp’ın başka bir özelliği de işverenlerce de kullanılabiliyor. ResumeUp ile infografik olarak iş ilanı hazırlanıp yayınlayabilirsiniz.

2- Re.vu: Re.vu başka bir infografik CV hazırlama sitesi. Görsel olarak oldukça başarılı olduğu söylenebilir. Re.vu ya da Linkedin’deki özgeçmi,ş verilerinizi aktarıp infografik Cv’nizi hazırlayabilirsiniz.

Re.vu nun başka bir özelliği de Cv ye PDF ve görüntü dosyaları eklenebilmesi. Görünüm itibari ile About.me veya kimdir.com gibi bir yapısı da var. Yani CV’nin yanında kişisel bilgi sayfası olarak da kullanılabiliyor ve sosyal medya hesap adreslerinizi de bu sayfaya ekleyebiliyorsunuz. Görsel açıdan oldukça başarılı bir araç.

3- Vizualize.me: Vizualize.me çok tanınan bir  infografik Cv hazırlama aracı. Vizualize.me ile Linkedin verilerinizi kullanarak infografik Cv hazırlayabilirsiniz.

Kullanımı oldukça kolay ve basit. CV’de ortaya çıkarttığı görsellik oldukça güzel ve renkli. Yine sosyal medya adreslerinizi de ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca özgeçmiş grafiklerinizin içine çalıştığınız sürece o şirkette neler yaptığınızı da ekleyebiliyorsunuz.

4- Kinzaa.com: Kinzaa.com, bir diğer infografik Cv oluşturma aracı. Kinza’ya facebook hesabınızla da bağlanabiliyorsunuz. Yine Linkedin’den özgeçmiş verilerinizi aktarabiliyorsunuz. Kinzaa’nın diğer infografik Cv araçlarından farkı, kişilik özelliklerinizi ön plana çıkarabilmeniz  ve çalışmak isteğiniz yer ile ilgili tercihleri de girebilmeniz. Mesela büyük bir şirkette mi yoksa küçük bir şirkette mi çalışmak istediğinizi, günde kaç saat çalışmak istediğinizi ve nasıl kıyafetle çalışmak istediğinizi de belirtebiliyorsunuz. Ayrıca CV’nize video da ekleyebiliyorsunuz.

Reklamlar
Kategoriler:Özgeçmiş Üzerine
  1. Henüz yorum yapılmamış.
  1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: