Başlangıç > Gelişim Atölyesi > Yeni mezun Endüstri Mühendisi Nasıl Kısaca İş Bulabilir?

Yeni mezun Endüstri Mühendisi Nasıl Kısaca İş Bulabilir?

İŞ ARAMA TEKNİKLERİ

İŞ ARAMAYA BAŞLARKEN
İş aramak zordur. Kendinize uygun bir iş bulabilmeniz için neleri iyi yapabildiğinizi ve ne tür bir işte çalışmaktan hoşnut olacağınızı iyi  bilmelisiniz ki, buna göre iş aramalısınız.
1. İş olanakları hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki kaynaklara başvurabilirsiniz.
 Öncelikle en yakın İŞKUR şubesine başvurarak kayıt yaptırmalı vekendinize en uygun iş hakkında bilgi edinmelisiniz. Bu konuda İŞKUR danışmanları size yardımcı olacaktır.
– Gazete ilanlarını inceleyiniz. Gazete alamıyorsanız arkadaşlarınızdan, komşularınızdan bir veya birkaç gün önceki gazeteleri isteyerek  inceleyebilirsiniz.
– Meslek odaları, dernekler ve sendikalardan hangi illerde, hangi firmalarda, hangi işlerde istihdam olanağı olduğu konusunda bilgi edinebilirsiniz.
– En son bitirdiğiniz okulun mezunlar derneği varsa size iş olanakları hakkında  bilgi vermekte daha istekli davranabilir.
– Akraba, komşu ve arkadaşlarınıza kısa bir özgeçmişinizi ve ne tür bir iş aradığınızı belirten bir sayfalık bir açıklama yazıp vererek iş bulma konusunda  yardımlarını alabilirsiniz.


2. Size iş verebilecek kişilerin bir listesini yapın.

– Bu kişilerle bağlantı kurmaya çalışın ve bu girişimlerinizin sonuçlarını,  (firma adı, adresi, ilk bağlantı(nasıl, nerede), bağlantı kurulan kişinin adı/ünvanı, başvurulan iş, sonuç izleme) başlıkları altında bir tabloya  kaydedin.
3. Bir günde başvuracağınız işyerlerinin birbirine yakın olmasına dikkat edin.
– Bu her zaman mümkün olmayabilir, ancak gerçekleştirebilirseniz size zamankazandırır ve ulaşım masraflarını azaltır.
4. Çok çalışın.
– Hedef olarak günde beş ile sekiz başvuru belirleyin ve bunları tamamlayıncaya  kadar o gün girişimlerinize devam edin.
5. Tablonuzu hergün eksiksiz ve güncelleştirerek doldurun.
– Tabloda yer kalmazsa ek kağıtlar kullanın. Tabloyu kesinlikle takip edin ve  görüşme ardından bilgileri kontrol edin.
6. Esnek olun.
-Size teklif edilen iş, asıl mesleğinizden farklı olabilir. Bu yeni işte alışık  olduğunuzdan farklı iş saatlerini ve seyahat etme zorunluluğunu kabul etmeniz  gerekebilir. Bu iş teklifini uzun vadeli olarak iyice düşünmeden sakın  reddetmeyin.
7. Son işinizden daha az para kazanacağınız işleri gözardı etmeyin.
– Ücretin yanında sağlanan, ikramiye, sosyal yardım, ödül gibi maddi olanaklar  hesaplandığında net kazancınız, önceki işinizde kazandığınızdan çok daha fazla  olabilir.
8. Her gün en az bir saatinizi başvuru mektubu yazmaya ayırın.
– Bu süre içerisinde kayıtlanınızı güncelleştirin ve bir sonraki iş görüşmenizi  planlayın. Eğer o gün iş görüşmeniz yoksa bu vakti iyi bir şekilde  değerlendirebilirsiniz.
9. İşverenlerle bağlantı kurabilmek için telefon rehberi ve telefonu kullanın.

– İş arayanlar genellikle iş görüşmeleri için klasik bir kaç yönteme güvenirler.  Bahsettiğimiz bu metod ise en çabuk, en ucuz olanı ve aşağıdaki noktalara dikkat  edildiği takdirde en çok işe yarayanıdır.
Telefonla  görüşmeye başlamadan evvel rehberi iyice inceleyip bir liste yapınız.  Becerilerinizi kullanabileceğiniz tüm işletme ve işyerlerini bulmaya çalışınız.  Özgeçmişinizi ve niteliklerinizi özetleyen kısa bir kaç cümle geliştiriniz.
Örneğin:
“Araç-gereç taşımacılığı konularında iki senelik bir deneyimim var.” “Geçen  yıl, diş sağlığı ile ilgili gereçler satan bir firmanın tüm faturalama ve  hesaplama işlerinden sorumluydum.” gibi.
Bu cümleleri sadece sizi işe alma yetkisi olan kişilere söyleyin, yani sekretere  ya da resepsiyon görevlisine bu cümleleri aktarmayın. Çalışmak istediğiniz daire  yada alandan sorumlu olan kişinin adını sorun ve telefon numarasını isteyin.
Örneğin: 
“Taşımacılık konusundan sorumlu olan kişinin kim olduğunu söyleyebilir  misiniz?”
Daha sonra bu kişi ile görüşmek istediğinizi söyleyin. Görüşmeye başlamak için  bu kişinin adını kullanın ve kendinizi tanıtın.
Örneğin:

“Ahmet  Üstün Bey’le mi görüşüyorum efendim. Benim adım Ali Şahin.”
Hemen sonra daha önce hazırlamış olduğunuz cümleleri söyleyin.
Örneğin: “Araç-gereç taşımacılığı konularında iki senelik bir deneyimim var.” “Geçen  yıl, diş sağlığı ile ilgili gereçler satan bir firmanın tüm faturalama ve  hesaplama işlerinden sorumluydum.” gibi.

Bir randevu isteyin, telefonda mülakat yapmayın.
Örneğin: “Bölümünüzde işe alınma olasılığım var mı, bu konuda sizinle  görüşebilirmiyim?
Eğer yanıt hayır ise, gelecekte böyle bir olasılık olup olamıyacağını sorun.
Örneğin: Önemli değil, yine de sizinle gelecekteki olasılıkları göz önünde  bulundurarak bir görüşme yapabilir miyiz?
Bir öneri de bulunmasını isteyin.
Örneğin: “Bu alanda bağlantı kurabileceğim başka kimseleri tanıyor musunuz?
Eğer yanıt ‘Evet’ ise bağlantı kurabileceğiniz kişinin adını öğrenin.
Örneğin: 
“X Firmasını aradığımda kiminle görüşmeliyim?”
Bu kişinin önerdiği firmayı aradığınızda kendisinin ismini kullanmak için izin  isteyin.
Örneğin: 
“X Firmasında Murat Beyi aradığımda ismini sizden aldığımı söyleyebilir  miyim?”
Örneğin: 
“Bana ayırdığınız zaman için teşekkür ederim. Durumda bir değişiklik  olduğunda sizi aramamda bir sakınca var mı?”

İş görüşmelerini gerçekleştirmede işverenle yapılan telefon görüşmeleri en  etkili yoldur. Ancak bu göründüğü kadar kolay değildir. Bu konuda sabır, azim ve  kararlılık gerekmektedir.
Evet yanıtı almadan önce 20 – 30 telefon görüşmesi yapmak zorunda kalmanız  cesaretinizi kırmasın. Unutmayınız, alacağınız bir evet yanıtı bir iş bulduğunuz  anlamına gelebilecektir.
Gayretli ve azimli olun. Asla umudunuzu yitirmeyin. Bazen beğenmediğiniz bir iş, çok daha iyi işler bulmanız için uygun bir basamak olabilir.

ETKİLEYİCİ BİR İŞ GÖRÜŞMESİ NASIL YAPILIR?

İş bulmada en önemli aşama işverenle yapacağınız görüşmedir. İşe alınmanız bu  görüşme sırasında işveren üzerinde iyi bir izlenim bırakmanıza bağlıdır. Görüşme  Öncesi: – Görüşmeye  gitmeden önce iş için başvuracağınız kurum veya şirket ile girmeyi düşündüğünüz  iş hakında elinizden geldiği kadar çok bilgi toplayın. Bu konularda ne kadar  bilgi sahibi olursanız, bilgi ve becerilerinizle istediğiniz iş arasında o kadar  iyi bir bağlantı kurabilir ve işe uygunluğunuzu o kadar etkili bir biçimde  kanıtlayabilirsiniz.
– Görüşmeye gitmeden önce istediğiniz işte ücretin yaklaşık ne kadar olduğunu  araştırın. Bu konuda sendikalar, meslek odaları ya da benzer işlerde çalışan  tanıdıklarınızdan bilgi alabilirsiniz.
– Öncelikle başvuru formunu doğru ve düzgün bir biçimde doldurmak için nüfus  cüzdanınızı, özgeçmişinizi ve gerekli olabilecek diğer belgeleri yanınızda  bulundurun.
– Görüşmeye gitmeden önce ne giyeceğinize karar verin. Temiz, rahat ve ağırbaşlı kıyafetler seçin. Çarpıcı şeyler giymekten kaçının. – Görüşmeye  tam vaktinde gidin. Beklenmedik aksamaları da hesaba katarak evinizden biraz  erken çıkabilirsiniz.
Görüşme  yerine vardığınızda
– Odaya  girmeden önce ceketinizi ilikleyin, sigara içiyorsanız söndürün, sakız  çiğniyorsanız atın.
– Görüşmeyi gerçekleştiren kişi ile tanışırken dostça davranın, elini sıkarken  gülümseyin, neşeli olun ve gözlerinin içine bakın.

– Mülakatı yapan kişi konuşurken onu dikkatlice dinleyin. Sorulara tam cevap  verin, konuya bağlı kalın ve konuyu dağıtmayın. Güçlü yönlerinizi ortaya  çıkarabilecek fırsatları yakalayabilmek için dikkatlice dinleyin. Dürüst olun,  ancak olumsuz noktaların üzerinde fazla durmayın. Gerektiğinde sorular sorun,  ancak tüm görüşmeyi yönlendirmeye çalışmayın. Görüşme  esnasında
– Görüşme  süresince görüşmeyi yürüten kişinin sorularını doğru anlamaya ve soruya uygun,  kısa ve çarpıcı yanıtlar vermeye özen gösterin.
– Görüşme esnasında işverenin yöneltebileceği sorulara hazırlıklı olun. Size  sorulabilecek şu tür soruların yanıtlarını önceden hazırlayın: Nasıl bir  iş istiyorsunuz?
– Kesin bir  yanıt vermekten kaçının. Değişik olasılıkları ve gerçekleri göz önünde  bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Böyle bir soruyu yanıtlarken mesleğinizle  ilgili iş alanlarından, bilgi ve becerilerinize en uygun görevlerden bahsetmeniz  doğru olur. Örneğin:
“Ben  matematiksel konularda, muhasebe ve bilgilerin organize edilmesinde çok  iyiyimdir. Edindiğim bilgiler muhasebe bölümü ya da benzeri bir başka bölümde  çok faydalı olabilir.” diyebilirsiniz. – Vereceğiniz bu tür yanıtlar işverenin size bilgi ve becerilerinize uygun bir iş vermesini kolaylaştırır. Neden  burda çalışmak istiyorsunuz?
– Görüşme  öncesi bu şirketi araştırmışsanız, bu soruyu yanıtlamak çok kolay olacaktır.
– Eğer müşteriler, ürünler ve hizmetler hakkında bilgi sahibi iseniz, şirketin  belirli hedeflerinin, politikalarının ve ihtiyaçlarının sizin ilgi ve  becerilerinize ne denli uygun olduğunu söyleyebilirsiniz.
– Sadece ‘Bir işe ihtiyacım var!’ diyen bir aday iyi bir izlenim bırakmaz.
Biraz  kendinizden bahseder misiniz?
Bu soru  sizin hangi konularda bilgi ve beceri sahibi olduğunuzu, nerelerde eğitim  gördüğünüzü, varsa iş deneyiminizi ve başarılarınızı, işe alındığınız takdirde  işyerine ne gibi faydalar sağlayabileceğinizi anlatmanız için iyi bir fırsattır.  Ancak vereceğiniz bilgiler kısa, öz ve etkileyici olmalıdır. Bu nedenle işle  ilgili olmayan konulardan örneğin ailenizden, özel meraklarınızdan size  sorulmadıkça bahsetmemeniz iyi olur.

Güçlü ve  zayıf yönleriniz nelerdir?
Bu  soruyu dürüstçe yanıtlamakta zorlanabilirsiniz. Yanıtınızı çok iyi düşünün.  Görüşmeye gitmeden önce güçlü ve istenilir yönlerinizi çok iyi ifadelendirip  zihninizde sıraya koyun.
Örneğin:
Uyumlu, dakik, yaratıcı ve güvenilir bir kişi olduğunuzu söyleyebilirsiniz.  Zayıf ya da kusurlu yönlerinizi öyle anlatın ki bunlar aynı zamanda istenilir  özellikler olarak algılanabilsin.
Örneğin:
Kalite konusunda titizlenmek, başkalarıyla değil yalnız çalışmaktan hoşlanmak,  işin zamanında bitirilmesi konusunda sabırsız olmak gibi.

 

Sizi  neden işe almalıyım, bu işe başvuran birçok nitelikli kişi arasından sizi neden  tercih etmeliyim?
Bu  soruyu yanıtlarken iş ile ilgili belirgin özelliklerinizden bahsedin ve bu işe  alındığınız takdirde işyerine sağlayabileceğiniz yararları biraz değişik bir  dille tekrar özetleyin.
Herhangi  bir ağır hastalık ya da sakatlık geçirdiniz mi?
Yanıtınız  hayır ise hiç sorun yok. Ancak evet ise, görüşmeye gitmeden önce yanınızda  götürmek üzere bir doktordan sağlığınızın başvurduğunuz işi engellemeyeceğine  dair bir rapor alın.
Burada ne  kadar çalışmayı planlıyorsunuz?
Bu  sorunun işveren tarafından sorulmasındaki tek neden sizin iki üç ay içerisinde  işi bırakıp bırakmayacağınızı, askere gidip gitmeyeceğinizi veya başka bir şekilde işten ayrılıp ayrılmayacağınızı öğrenmektir. Bu nedenle sürekli ve uzun  vadeli bir işaradığınızı, şartların sizin ve işveren için iyi olduğu sürece işte kalmayı istediğinizi  anlatın.

Son  işinizden neden ayrıldınız?
İşin  aslı ne olursa olsun, son işyerinizden asla kötü şekilde bahsetmeyin. Bu son  derece önemlidir. Çünkü, eğer son işvereniniz hakkında kötü şeyler söylerseniz,  bu sizi işe alacak işveren için de aynı şeyi yapabileceğiniz izlenimini verir.  Bu soruya soğukkanlı ve rahat bir şekilde, başkalarını suçlamadan yanıt verin.

Referanslarınız var mı, sizi kime soralım?
İş aramaya başlamadan önce hakkınızda bilgi verecek iki kaynak kişi bulmalısınız.  Bunlar eğer ilk defa işe girecekseniz en son mezun olduğunuz okuldaki  öğretmenleriniz olabilir. Eğer iş değiştiriyorsanız eski iş yerinizdeki  yöneticilerinizi referans olarak gösterebilirsiniz. Referans gösterdiğiniz  kişilerin, girmek istediğiniz işle ilgili ve hakkınızda olumlu görüş bildirecek  kişiler olmasına özen gösterin.

Şöyle bir  durumda kalsaydınız ne yapardınız?

Bazen  işverenler, iş arayanların bir problemi kavrama ve hemen çözüm üretme  becerilerini yoklamak için böyle bir soru sorabilirler. Böyle sorulara kesin  yanıt vermekten kaçının.
Çeşitli yollar denenebilir. ‘Örneğin şöyle bir yol çözüm için uygun  olabilir.’ gibi esnek, olaya çok yönlü baktığınızı gösteren yanıtlar  verebilirsiniz.
Görüşmenin ardından:
– İşverene  görüşme için kısa bir not ile teşekkür etmeyi unutmayınız. Bu mektupta  özelliklerinizi yeniden özetleyip, işe duyduğunuz ilgiyi vurgulayabilir,  görüşmede değindiğiniz noktalara yeni bilgiler ekleyebilirsiniz.
– Görüşmeden sonra iki-üç hafta sizinle ilişki kurulmazsa işvereni arayın.
– Eğer iş başka birine verilmişse, daha sonra açılacak işler için başvurunuzun  değerlendirilmesini isteyin.
– Bu girişiminizde başarılı olmazsanız sakın olayın peşini bırakmayın. Görüşmeyi  gözden geçirip, neleri yanlış yaptığınızı araştırın, soru ve yanıtları bir  arkadaşınızın ya da ailenizin bir üyesi ile tekrarlayın.

ÖZGEÇMİŞ NASIL YAZILIR?

İş arama süreci bir takım görevlerin adım adım yerine getirilmesini gerektirir. Bunların başında iyi bir özgeçmiş yazmak gelir.

Özgeçmişinizi yazarken aşağıdaki noktalara dikkat etmeniz yararlı olur:
 Ne tür bir iş aradığınızı açıkça belirleyiniz.
Özgeçmiş belirli bir işe veya meslek alanına uygun bir biçimde hazırlanmalıdır.

Mesleki hedefiniz özgeçmişinizi yazarken hangi bilgi ve becerilerinizi       vurgulayacağınızı belirleyecektir.

 

Girmek istediğiniz iş ne gibi nitelikler gerektiriyor?
Özgeçmiş yazmak için girmek istediğiniz işin gerektirdiği eğitim alanını ve düzeyini, bilgi ve becerileri çok iyi incelemeniz gerekir. Ancak ondan sonra işin gerekleri ile kendi niteliklerinizi karşılaştırabilirsiniz ve işe uygunluğunuzu savunabilirsiniz. Girmek istediğiniz işin gerektirdiği nitelikleri bilirseniz, özelikle o işle ilgili bir eğitim görmemiş olsanız dahi, o işte kullanabileceğiniz bilgi  ve becerilerinizi tanıma ve işverene tanıtma olanağı bulabilirsiniz.
İzleyeceğiniz adımlar:
1. İş hayatınızla ilgili bilgiler:
Çalışma Hayatıyla ilgili özgeçmişinizi yazarken tam gün çalıştığınız ilk işinizden başlayarak başvuruda bulunduğunuz tarihe kadar nerelerde       çalıştığınızı ve ne işler yaptığınızı sırası ile anlatmanız gerekir. (Eğer tam günlü iş deneyiminiz yeterli değilse, yarım gün çalıştığınız işlerden       de bahsedebilirsiniz. Mezuniyet sonrası ilk iş başvurunuzda staj uygulamalarınızı deneyim olarak değerlendirebilirsiniz..)Öncelikle meslek hedefinizle ilgili deneyimlerinizi ve bilgilerinizi çok iyi belirlemeniz ve tanımlamanız gerekir. Bunun için, hatırlayabildiğiniz her şeyi listelemeye çalışın.
Aşağıdaki başlıklar size bu konuda yardımcı olabilir:

 • Çalıştığınız  kurumların adları, adresleri
 • Üstlendiğiniz görevler, yaptığınız işler
 • Hangi tarihlerde ne kadar süre çalıştığınız
 • Görev ünvanlarınız
 • Kazandığınız beceriler, kullanabildiğiniz aletler, büro makinaları
 • Ulaştığınız hedefler
 • Başlattığınız yenilikler
 • Aldığınız ödüller, takdirnameler
 • Bildiğiniz yabancı diller ve derecesi

Deneyimlerinizi tanımlamak, becerilerinizi, aldığınız sonuçları ve başarıları açıklamak için etkili kelimeler seçin. Mesleki hedefiniz ile ilişkilendirebileceğiniz, ilgili tecrübelerinizi analiz edin ve tanımlayın.
2. Bilgilerin düzenlenmesi:
Özgeçmişin genellikle tek sayfa olarak yazılması tercih edilir. Bu nedenle gerekli bilgileri en iyi biçimde ortaya koymaya ve sıralamaya çalışın.
Sıralamaya isminiz, adresiniz ve telefon numaranız, medeni haliniz gibi kişisel bilgiler vermekle başlayın.
Başvurulan pozisyonu, yani iş hedefinizi belirtin.

İlk işinizden başlayarak çalıştığınız işyerlerini, oralarda yaptığınız görevleri, taşıdığınız ünvanları belirtin. Eğitiminizle ilgili bilgileri, ortaokul /ilköğretim sonrasıalan ve düzeylerini de belirterek tarih sırası ile yazın.

Sahip olduğunuz becerileri, girmek istediğiniz iş ile bağlantısını ortaya çıkaracak bir biçimde sıralayın. Mesleki hedefinizin gereklerini yansıtan özellikleri gruplayarak ayrı başlıklar altında toplayın. Yukarıda  sıralanmış olan seçenekler en genel olanlardır. Birçok özgeçmişte bu bilgileri bulabilirsiniz. Eğer sizin kendinizi tanımanızda etkili olacağını düşünüyorsanız, aşağıdaki bilgileri de ekliyebilirsiniz. Alınmış olan hizmet içi ve diğer eğitimler, özel kurslar, seminerler ve akademik dereceleri belirtin. Önemli kişisel veya sosyal başarılar, mesleki üyelikler, sosyal faaliyetleriniz ve özel meraklarınızı yazın. İstenildiği takdirde referans alınabilecek özgeçmişte referans olacak kişilerin isimlerini ve adreslerini yazmak şart değildir. Başvurduğunuz  işle doğrudan ilgisi olmadığı takdirde ücret, işinizi değiştirme nedeni, yöneticinizin adı, adresi ve ünvanı, boy, kilo, yaş, cinsiyet ve sağlık durumuna ilişkin bilgileri özgeçmişinize dahil etmemelisiniz. (Bu konular mülakat esnasında görüşülebilir.)
3. Yazma:
Özgeçmişinizi beyaz, düz bir kağıda yazın. Özgeçmişin el yazısı ile yazılması tercih edilmediğinden daktilo veya bilgisayar ile yazma /  yazdırma yoluna gidebilirsiniz.
Özgeçmişinizi bu konuda deneyim sahibi bir kişiye okutma ve gözünüzden  kaçan hataları düzeltme yoluna gidebilirsiniz.

4. Özgeçmişinize ekleyeceğiniz mektup:
Özgeçmişinizi posta ile gönderirken buna birde üst yazı       niteliğinde takdim mektubu  eklemelisiniz (Bkz. ÖZGEÇMİŞ ÖRNEKLERİ sayfa sonunda)Üst yazı kısa, yazı makinesı ile düzgünce yazılmış ve  işverenle neden bağlantı kurduğunuzu açıklar nitelikte olmalıdır.
Özgeçmişinizi yolladıktan sonra, mektup ya da telefon yolu ile özgeçmişinizin ilgili kişiye ulaşıp ulaşmadığını izleyin ve iş görüşmesi olanaklarını arayın.
Özgeçmişinizi kendiniz teslim edecekseniz, kıvırıp katlamadan bir dosya içinde ilgililere verin.
Sadece özgeçmişinizin takdimi ile işe alınmayı beklemeyin. Bu, sadece  amacınıza ulaşmak için bir araçtır. Ancak bu sizin iş görüşmesine çağrılma şansınızı artırır.

Siz, sizi iş hedefinize ulaştırabilecek en uygun özgeçmiş formatını seçin. Unutmayınız ki, odak noktanız bireysel gereksinimleriniz ve hedefleriniz üzerinde olacaktır. Özgeçmişinizi şirket ve istenilen iş pozisyonunun özelliklerini düşünerek hazırlayın. Farklı pozisyonlar için, farklı özgeçmişler yazın.

ÖZGEÇMİŞ ÖRNEKLERİ

ALİ  ÖZKAN

Telefon          :             …………………………………………..

Adres              : …………………………………………..

…………………………………………..

HEDEF                     Elektrik Teknisyeni

İŞ DENEYİMİ            ………….. ANADOLU TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ DÖNER SERMAYE İŞLETMESİ                                    (2002)

(Stajyer Teknisyen)

11. sınıfta 9 ay süreli  staj

Çanta kaynak makinesi imalatında trafoların sarılması ve monte edilmesi çalışmaları

…………………… A.Ş.                                          (2001)

(Stajyer Teknisyen)

9 -10 Sınıflarda  sanayi  stajı

Otobüs elektrik aksamının döşenmesi bölümünde kabloların hazırlanması, yerleştirilmesi ve test edilmesi  çalışmalarını izleme ve uygulama

EĞİTİM                      …………. ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ                          (2002)

Elektrik Bölümü

…………………. HALK EĞİTİM MERKEZİ                      (2002)

Radyo – TV Tamirciliği Kursu  (4 ay süreli)

NİTELİKLER                                  Akım, Gerilim ve Güç  ölçme becerisi

Proje çizebilme ve Çizilmiş projeyi yorumlama becerisi

Çalışırken gerekli güvenli ortamı oluşturma  becerisi

Aydınlatma tesislerini yapma  becerisiAsenkron motor sarımı bilgisi

DİĞER BİLGİLER   Amatör  voleybol oyuncusu

REFERANSLAR     İstendiği takdirde verilecektir.


Reklamlar
Kategoriler:Gelişim Atölyesi
 1. Henüz yorum yapılmamış.
 1. No trackbacks yet.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: